Realme GT 7 ve OnePlus Ace 3 Pro: Fiyat aralığı sızdı

Dört büyük Çinli akıllı telefon markası, OnePlus, iQOO, Realme ve Redmi, uygun fiyatlı amiral gemisi telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Özellikle Redmi K70 Ultra modelinin Dimensity 9300+ yonga setiyle geleceği konuşulurken, OnePlus Ace 3 Pro, iQOO Neo 9S Pro+ ve Realme GT 7 modellerinin Snapdragon 8 Gen 3 yonga setiyle donatılacağı öne sürülüyor. Güvenilir kaynaklardan biri olan Smart Pikachu, OnePlus ve Realme’nin bu yeni amiral gemisi telefonları hakkında bazı detaylar ve beklenen fiyat aralığını paylaştı.

Realme GT 7 ismiyle anılacak yeni model, 20 Haziran’da Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili Realme GT 6’nın global pazarda tanıtımı yapılacak. Çin pazarına gelince, Realme geçen yıl Aralık ayında Realme GT 5 Pro’yu tanıtmıştı. Bu yıl ise Realme GT Neo 6 SE ve GT Neo 6 modellerini Çin’de piyasaya sürdü. İlk söylentiler, yeni amiral gemisi telefonun adının Realme GT 6 olacağını işaret ediyordu. Ancak Smart Pikachu’nun sızıntıları, markanın GT 6 ismini es geçip yeni modele Realme GT 7 adını verebileceğini gösteriyor. Resmi olarak doğrulanmayan bu isimlendirme, yıl sonuna kadar Snapdragon 8 Gen 4 işlemcili Realme GT 7 Pro modelinin çıkışı ile destekleniyor.

OnePlus Ace 3 Pro ve Realme GT 7’nin benzerlikleri dikkat çekiyor. İki model de Snapdragon 8 Gen 3 işlemciye ve 1.5K çözünürlüklü ekranlara sahip. Realme’nin ekranı düz, OnePlus’ın ise kavisli bir ekrana sahip. Her iki model de 100W hızlı şarj desteği sunarken, Realme’nin şarj hızı biraz daha yüksek ve OnePlus’ın batarya kapasitesi biraz daha büyük. Her iki telefon da, gelişmiş grafik işlemcisi ve geniş soğutma sistemleri ile performansı ön planda tutan kullanıcılar için ideal seçenekler. Kamera performansına fazla önem vermeyen kullanıcılar için bu modeller, yaklaşık 420 dolarlık fiyat etiketiyle cazip seçenekler sunuyor. OnePlus Ace 3 Pro ve Realme GT 7’nin Temmuz ayında piyasaya çıkması bekleniyor ve fiyatlarının 420 ila 560 dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir