Parkinson ile mücadele eden ‘Geleceğe Dönüş’ün yıldızından oyunculuğa yeşil ışık!

İkonik ‘Geleceğe Dönüş’ serisinde Marty McFly’ı oynayan Michael J. Fox’a, 1991 yılında; o sırada 29 yaşındayken motor işlevleri ve vücut hareketlerini etkileyebilen, titremenin yanı sıra denge sorununa da neden olabilen bir beyin bozukluğu olan Parkinson hastalığı teşhisi konmuştu.

Fox, Parkinson hastalığıyla yıllardır süren mücadelesi nedeniyle 2020’de ekran macerasının sona erdiğini açıklayarak, emekli olduğunu duyurmuştu.

OYUNCULĞA DÖNÜŞ SİNYALİ!

Ancak 62 yaşındaki aktör, geçtiğimiz gün Entertainment Tonight’a verdiği röportajda doğru bir fırsat olursa oyunculuğa geri dönüş yapabileceğini söyledi.

Ünlü isim, “Biri bana bir rol teklif ederse, ben bunu yaparsam ve iyi vakit geçirirsem harika” dedi ve ekledi:

Eğer gerçeklerimi ve zorluklarımı içine koyabileceğim bir iş çıkarsa, oyunculuk yapabilirim.

“ÖLÜMDEN KORKMUYORUM”

Öte yandan Fox, daha önce yaptığı bir konuşmada ‘ölümden korkmadığını’ söylemişti. “Tedaviler konusunda insanlara karşı oldukça açık sözlüyüm” şeklinde konuşan ünlü isim, sözlerine; “Parkinson’dan kurtulup kurtulamayacağımı sorduklarında, ’60 yaşındayım ve bilim zor bir şey. Yani, hayır’ diyorum. Ben gerçekten mutlu bir adamım, kafamda hastalıkla ilgili hiçbir düşünce yok. Ölümden hiç korkmuyorum” şeklinde devam etmişti.

Hastalığı yerine ‘minnettarlığa’ odaklandığını belirten aktör, “Eğer şükredecek bir şeyiniz olmadığını düşünüyorsanız, aramaya devam edin” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir